2. 21 novatoriška idėja, kaip pagerinti komandos veiklą

21 novatoriška idėja, kaip pagerinti komandos veiklą

1. Į įmonės komunikaciją įtraukti komandos vadovus

Lyderystė yra esminis komandinio darbo variklis. Kad komandos dirbtų efektyviai, turi būti aiškiai apibrėžti tikslai. Konkuruojantys projektai ir pareigos traukia daugumą komandos narių į skirtingas puses.

2. Apgalvoti komandinio darbo apdovanojimus.

Apdovanojimas už sėkmingą bendradarbiavimą skatina žmones tai daryti dažniau. Bendradarbiavimas yra svarbus tiems, kurie neturi darbo stalo, ir priekinės linijos darbuotojams, kurie gali nesijausti komandos dalimi.

Raskite būdų, kaip viešai pripažinti sunkų veiksmingų komandų darbą, įteikdami joms apdovanojimą savo bendraamžių akivaizdoje arba pasidalydami savo laimėjimais. Komandos, kurios laimi kartu, ir toliau gerai dirbs kartu.

Teikdami tiesioginius įrankius, didinančius komandos narių pripažinimą ar pagarbą, lyderiai gali padidinti bendradarbiavimą, pasitenkinimą darbu ir natūralesnį įsitraukimą.

3. Iš anksto išaiškinkite nuosavybės teisę

Komandinis darbas yra sudėtingas, kai žmonės nėra tikri, koks yra jų vaidmuo. Dviprasmiškumas gali sukelti pasipiktinimą, ginčus ar net uždelstus projektus. Taigi aiškiai dokumentuokite kiekvieno vaidmens apimtį nuo pat pradžių. Ir pasirūpinkite, kad dokumentai būtų prieinami visiems, kad iškilus klausimams būtų lengva į juos atsakyti.

4. Abipusis bendravimas

Komandinis darbas veikia tik tada, kai komandos nariai jaučia, kad gali kalbėti atvirai, dalytis idėjomis nesusigundydami (ir remtis kitų idėjomis), teikti pasiūlymus ir išsakyti savo nuomonę.

Įsitikinkite, kad bendravimas vyksta ne tik žemyn, bet ir aukštyn bei tarp komandos narių. Daugiapusis bendravimas yra tikslas. Komunikacijos priemonė, leidžianti darbuotojams užmegzti dvipusius pokalbius tarpusavyje ir su vadovybe, yra puikus būdas tai palengvinti.

5. Žinokite, kas ką daro

Aiškių vaidmenų apibūdinimo nepakanka, kad komandos veiktų sklandžiai. Kitas žingsnis yra išsiaiškinti, kas yra atsakingas už kokį darbą (kokiais terminais). Suburkite komandą, kad apibūdintumėte įgūdžių rinkinius ir sukurtumėte projekto darbo eigą bei terminų diagramas. O ir įsitikinkite, kad vykstant diskusijai visi dalyvauja. Tokiu būdu komandos nariai gali išsakyti nerealius jų lūkesčius.

6. Turėkite aiškų organizacinį tikslą

Kiekvienas komandos narys turi aiškiai žinoti, kokie yra ilgalaikiai įmonės tikslai. Tai užtikrina, kad komandos projektai yra orientuoti į tikslą ir yra vertingi, turi aiškiai apibrėžtus ir išmatuojamus tikslus ir kad visi komandos nariai juda ta pačia kryptimi.

Tikslingos komandos turėjimas turi įtakos įsitraukimo lygiui, produktyvumui ir naujovėms. Kai komandos nariai aiškiai supranta, kodėl jie daro tai, ką daro, jie dažniau jaučiasi motyvuoti ir įkvėpti siekti šio tikslo.

Jei jūsų įmonė neturi aiškiai apibrėžto tikslo ar misijos, dabar pats laikas jį sukurti. Ši iniciatyva gali būti nukreipta per minčių šturmą arba darbuotojų apklausas ir gali būti saugoma lengvai pasiekiamame mobiliajame centre, kad galėtumėte vadovautis kelyje.

7. Išsikelkite aiškius komandos tikslus

Kai kalbate apie komandinio darbo gerinimą darbo vietoje, aiškiai apibrėžtų tikslų svarbos negalima pervertinti. Komandinis darbas iš esmės neįmanomas aplinkoje, kurioje niekas nėra tikras, ko komanda siekia. Turite būti tikri, kad visi kiekvienoje komandoje yra tame pačiame puslapyje.

Norėdami tai padaryti, galite sukurti komandos procesus, kurie nukreiptų elgesį ir sprendimų priėmimą siekiant jūsų tikslų. Nesvarbu, ar tai reiškia, kad kitiems projekto nariams reikia pranešti apie jūsų darbo būseną, ar visada kalbėti, jei matote problemą, galinčią turėti įtakos komandos sėkmei, aiškių lūkesčių nustatymas padeda komandos nariams geriau dirbti kartu.

8. Nustatyti bendravimo problemas

Vidinio komunikacijos vertinimas gali atrodyti kaip keistas būdas sustiprinti komandinį darbą, tačiau atminkite, kad efektyvus bendradarbiavimas negali vykti be veiksmingos komunikacijos. Aktyviai sprendžiant komunikacijos skausmo ir nesutarimų šaltinius (pvz., terminų nesilaikymą, nereaguojant ir tarpasmenines problemas) organizacijoje, visiems jūsų darbuotojams bus lengviau bendradarbiauti ateityje.

9. Nutraukite mikrovaldymą

Komandos turėtų jaustis kaip atskiri vienetai, net jei prisideda prie jūsų didesnių organizacinių tikslų. Jei nesuteiksite savo komandoms tam tikro savarankiškumo, jos neveiks kaip kolektyvas, nes visada lauks, kol vadovybė duos įsakymus iš aukščiau. Kiek įmanoma, leiskite komandoms nustatyti savo terminus, plėtoti darbo eigą ir išspręsti problemas.

10. Mažiau kalbėkite, daugiau klausykite

Visada bus duoti ir imti komandos, tačiau davimas ir ėmimas ilgainiui turi išsibalansuoti, kitaip susikaups pasipiktinimas ir darbas sulėtės. Įsitikinkite, kad jūsų įmonės kultūra apdovanoja klausytojus taip pat, kaip kalbėtojus, ir rodytų gerą pavyzdį būdamas klausytoju.

Klausymosi kultūros skatinimas turės teigiamos įtakos ne tik komandiniam darbui, bet ir darbo vietai apskritai, nes darbuotojai jausis vertinami ir padidins komandos narių įsitraukimą.

Kai komandos nariai jaučiasi išgirsti ir jų nuomonė vertinama, jie labiau linkę prisidėti ir efektyviai bendradarbiauti. Taigi kitą kartą, kai dalyvausite susitikime ar galvose, prisiminkite seną posakį: geriau klausytis nei kalbėti. Jūsų komanda jums už tai padėkos.

11. Leiskite komandoms naudoti kelis bendravimo būdus

Skirtingi darbuotojai bendrauja skirtingai. Kai kurie, kaip minėta aukščiau, dominuos susitikime. Kiti nori kalbėti vienas su vienu, o kiti jaučiasi patogiau pokalbių kambaryje arba rašydami tekstinius pranešimus.

Darbuotojai be stalo ir priekinės linijos darbuotojai gali būti veiksmingiausi naudojant darbuotojų programėlę ar panašią komunikacijos priemonę. Bet kuriuo atveju, leisti komandoms naudotis bet kokiomis komunikacijos formomis ir komunikacijos priemonėmis, kurios jiems patinka, yra dar vienas būdas užtikrinti, kad kiekvienas galėtų pasakyti savo nuomonę.

12. Tarpininkauti ginčuose

Kai kurios įmonės konfliktų sprendimą sprendžia taikydamos laukimo ir žiūrėjimo metodą, tačiau tai nelabai tinka komandos narių ginčams. Kadangi šie ginčai gali greitai peraugti į rimtas problemas, trukdančias įgyvendinti projektus, komandos nariai turi juos aktyviai spręsti. Įsitikinkite, kad tarpasmeniniai konfliktai yra parašyti ir prireikus pasitelkite tarpininkus, kurie spręstų problemas tarp kolegų.

 

13. Leiskite lanksčiam darbui

Intravertai, anksti besikeliantys, naktinės pelėdos ir globėjai gali būti vertingi komandos nariai, todėl neignoruokite jų, kai svarstote, kaip pagerinti komandinį darbą darbo vietoje.

Darbuotojams siūlydami lankstaus darbo galimybes, pvz., nuotolinį darbą ir tylias darbo vietas, užtikrinama, kad visa jūsų darbo jėga gali būti kuo produktyvesnė ir pasinaudoti galimybėmis dirbti bendradarbiaujant.

Lankstus darbas taip pat gali turėti teigiamos įtakos bendram darbuotojų pasitenkinimui ir psichinei sveikatai gerinant darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir mažinant streso lygį.

Taigi apsvarstykite galimybę pasiūlyti lankstaus darbo galimybes ir tinkamas darbuotojų įtraukimo priemones, kad jūsų komanda būtų įtraukta, ir pažiūrėkite, kaip tai pagerina komandinį darbą jūsų organizacijoje.

14. Naudokite geresnius bendradarbiavimo įrankius

Jei dirbate su nuotoline komanda, taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti debesyje pagrįstą darbalaukio virtualizacijos sprendimą, pvz., V2 Cloud, kuris suteikia visišką prieigą prie viso Windows darbalaukio iš bet kur ir su bet kokiu įrenginiu. Dirbant su ja labai svarbu turėti tinkamą infrastruktūrą.

15. Paprašykite komandos narių atsiliepimų

Žinios yra galia, taigi, jei norite žinoti, kur yra jūsų darbo jėga, kai kalbama apie komandinį darbą, kodėl gi jų tiesiog nepaklausus? Atsiliepimų prašymas neturi būti sudėtingas ar atimantis daug laiko.

Atviri ir sąžiningi atsiliepimai yra labai svarbus komandinio darbo sraigtelis, ypač tiems, kurie dirba priekyje. Jei komandos nariai mano, kad turi saugią erdvę dalytis savo mintimis ir rūpesčiais, net būdami ne biure, jie greičiausiai bus labiau įsitraukę ir linkę prisidėti prie savo idėjų. Tai gali padėti vadovauti būsimiems komandos formavimo procesams ir būti jūsų darbuotojų įtraukimo strategijos dalimi.

16. Samdykite protingai

Labai vilioja pareigas užimti kandidatais, kurie turi aukščiausią kvalifikaciją, tačiau nenuvertina kandidato asmenybės svarbos. Kai žinote, kad naujas darbuotojas dirbs kaip komandos dalis, apsvarstykite galimybę įtraukti šią komandą į įdarbinimo procesą.

Galbūt žinote, kokius įgūdžius ir patirtį turi turėti samdomas asmuo, tačiau jie turės daugiau supratimo, kaip potencialūs darbuotojai derės arba nepritaps prie esamų komandos narių.

17. Sukurti kultūros komitetą

Ar jūsų įmonės kultūra vystėsi sąmoningai? Tikriausiai ne. Tarkime, jūsų įmonės kultūra išaugo daugiau ar mažiau organiškai ir iš tikrųjų nepalaiko komandinio darbo iniciatyvų. Tokiu atveju galite sukurti kultūros komitetą, kuris pertvarkytų jūsų įmonės kultūrą taip, kad ji paremtų bendradarbiavimą, atvirumą ir kitas vertybes, kurios, jūsų nuomone, yra reikalingos.

18. Sukurkite mentoriaus programą

Komandos nariai dirbs kartu efektyviau, kai jausis susiję. Kuriant mentorių programą, kuri sujungia naujus komandos narius su įmonės veteranais, skatinamas darnumas ir sklandesnis bendradarbiavimas. Be darbo stalo, mentorių programos pranašumai pasiekiami ne tik jūsų darbuotojus.

Tyrimai rodo, kad instruktavimas ir konsultavimas pirmaujančių sričių specialistams gali turėti teigiamą tarpininkavimo poveikį vaikų, jaunimo, šeimų ir bendruomenių, besinaudojančių šiomis paslaugomis, rezultatams.

19. Susitikite skirtingose ​​vietose

Kalbėjimas ne biure gali padidinti produktyvumą, įkvėpti bendrauti ir padaryti komandos narius kūrybiškesnius. Tiesiog įsitikinkite, kad žinote riziką, susijusią su viešuoju „Wi-Fi“ ryšiu, ir imkitės atitinkamų priemonių, kad apsisaugotumėte nuo kibernetinių atakų.

20. Kurti komandos tradicijas

Kai komandos turi savo tradicijas ir pokštus, jos natūraliai pajus vienybės jausmą. Šis solidarumas turės teigiamos įtakos jų atliekamam darbui biure ar lauke. Skatinkite komandas kartu valgyti pietus ar kavos pertraukėlę arba surengti komandos prieš komandą stalo žaidimo ar vaizdo žaidimų konkursą.

Tai gali padėti ugdyti komandinio darbo įgūdžius lengvoje ir ramioje aplinkoje, skatinant komandinį bendradarbiavimą.

21. Sumaišykite komandas

Komandos, kurios ilgą laiką dirba kartu, geriau dirba kartu ir gali būti produktyvesnės dėl laikui bėgant susiformavusio pasitikėjimo ir pažinimo. Kita vertus, naujai suformuotos komandos paprastai geriau sugalvoja naujų idėjų ir daro didelius šuolius. Nebijokite perkelti žmonių ar burti naujas komandas.

Jūs negalite priversti dirbti komandoje. Bendradarbiavimas yra tai, kas vyksta natūraliai, kai yra tinkamos sąlygos. Įgyvendinus kai kurias ar visas pirmiau minėtas idėjas, jūsų įmonėje gali dirbti sklandžiau, o tai padidins produktyvumą (ir pelną).