SANTYKIŲ VALDYMAS
Svetainė: | DEPS-Skills kursų aplinka |
Kursai: | Emocinis Intelektas |
Knyga: | SANTYKIŲ VALDYMAS |
Spausdino: | Svečio paskyra |
Data: | penktadienis, 2024 lapkričio 22, 08:01 |
1. Santykių valdymas
Santykių valdymas yra labai svarbus verslumo įgūdis, nes jis turi tiesioginės įtakos verslo sėkmei ir tvarumui. Veiksmingas santykių valdymas apima teigiamų santykių su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis, įskaitant klientus, darbuotojus, investuotojus, tiekėjus ir partnerius, kūrimą ir palaikymą.
Santykių valdymas yra labai svarbus verslininkų sėkmei, nes:
- padeda sukurti lojalių klientų bazę,
- išlaikyti talentingus darbuotojus,
- įgyti investuotojų pasitikėjimą,
- užtikrinti patikimą partnerystę ir
- išlaikyti teigiamą prekės ženklo reputaciją.
Sutelkę dėmesį į veiksmingą bendravimą, empatiją, patikimumą, konfliktų sprendimą, tinklų kūrimą, personalizavimą ir nuolatinį tobulėjimą, verslininkai gali įvaldyti santykių valdymo meną ir nukreipti savo verslą į ilgalaikę sėkmę.
2. Kas yra verslo santykiai?
Verslo santykiai - tai ryšiai, egzistuojantys tarp visų komercinės veiklos subjektų. Tai apima ryšius tarp įvairių suinteresuotųjų šalių bet kuriame verslo tinkle, pavyzdžiui, tarp darbdavių ir darbuotojų, darbdavių ir verslo partnerių ir visų įmonių, su kuriomis bendradarbiauja verslas.
3. Kaip veikia verslo santykiai
Įmonės verslo ryšiai gali apimti ilgą sąrašą klientų, pardavėjų, pardavimų vadovų, potencialių klientų, bankų, biržos maklerių, žiniasklaidos ir paslaugų teikėjų.
Verslo santykiai taip pat gali apimti savivaldybių, valstijų ir federalinės valdžios institucijas.
Iš esmės verslo ryšiai - tai visi asmenys ir subjektai, su kuriais įmonė yra susijusi arba tikisi, kad bus susijusi, nesvarbu, ar tai būtų vidiniai, ar išoriniai ryšiai.
4. Verslo santykių tipai
Atlikdami verslo funkcijas galite užmegzti santykius su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis, priklausomai nuo savo profesinių poreikių ir tikslų. Štai penki verslo santykių tipai, kuriuos galite palaikyti per savo karjerą:
-
Klientai. Reikšmingi santykiai su klientais gali padėti jums parduoti produktus ar paslaugas, kurios padės pasiekti jūsų tikslus. Galite eiti pardavėjo pareigas, kuriose reikia užmegzti individualius santykius su klientais, arba rinkodaros ar plėtros pareigas, kuriose reikia užmegzti ryšius su didelėmis rėmėjų grupėmis per socialinę žiniasklaidą ar kitas skaitmenines priemones. Nesvarbu, kokio tipo santykius su klientais užmezgate, jūsų ryšys gali leisti jums sąžiningai bendrauti su klientais apie jų poreikius ir panaudoti šią informaciją verslo politikai formuoti.
Skaitykite daugiau: Kaip užmegzti ir palaikyti teigiamus santykius su klientais
- Partneriai. Atlikdami verslo funkcijas taip pat galite užmegzti santykius su partneriais, kurie gali padėti patenkinti verslo poreikius. Tai gali būti pardavėjai, tiekėjai, platinimo partneriai ar bet kuri kita organizacija, kurios įgūdžiai ir ryšiai gali padėti jums pasiekti sėkmę. Daugeliu atvejų tvirti santykiai su partneriais gali padėti kiekvienai šaliai pasiekti savo unikalių tikslų dalijantis žiniomis, produktu ar strategija.
- Mentoriai. Taip pat galite užmegzti santykius su mentoriais. Jūsų mentoriai gali būti jūsų organizacijos vadovai arba kiti specialistai, turintys įgūdžių ar žinių, kurių norėtumėte pasiekti. Šis santykių tipas yra puikus būdas įgyti perspektyvų iš tų, kurie turi daugiau ar kitokios patirties jūsų pramonėje.
Susiję: Mentorystė yra svarbi dėl 24 priežasčių.
- Darbuotojai. Taip pat svarbu užmegzti dalykinius santykius su darbuotojais. Tai ypač aktualu, jei užimate vadovaujančias pareigas, dėl kurių turite užmegzti ryšį su komandos nariais ir perduoti pareigas taip, kad jos geriausiai atitiktų komandos narių stipriąsias puses. Net jei neužimate vadovaujančio vaidmens, galite užmegzti santykius su bendradarbiais arba užmegzti ryšius su kitų skyrių darbuotojais, kad įgytumėte naujų įgūdžių ar pramonės žinių.
- Konkurentai. Taip pat galite užmegzti ryšius su verslo konkurentais. Nors šie santykiai gali skirtis nuo kitų tipų santykių, vis tiek gali tekti dalytis abipuse pagarba su kitomis pramonės šakos organizacijomis. Palaikydami pozityvius santykius su konkurentais, galite netgi dalytis žiniomis ar plėtoti partnerystę, jei ateityje kada nors pasikeistų tikslai.
5. 12 būdų, kaip užmegzti ir palaikyti teigiamus verslo santykius
Pateikiame 12 būdų, kurie padės jums užmegzti ir palaikyti teigiamus verslo santykius su klientais, komandos nariais ir finansiniais partneriais.
Šie būdai taip pat gali padėti palaikyti esamus ir būsimus santykius siekiant verslo augimo ir sėkmės:
1. Būkite savimi. Būti savimi gali padėti užmegzti teigiamus santykius darbo vietoje. Taip pat gali būti lengviau užmegzti ir palaikyti teigiamus santykius, jei juos pradėsite autentiškai. Būdami autentiški, galite padėti parodyti savo komandos nariams ir klientams, kad jie gali jumis pasitikėti. Savo autentiškumą darbo vietoje galite parodyti tobulindami bendravimo įgūdžius, ugdydami tarpusavio bendravimo įgūdžius ir praktikuodami aktyvų klausymąsi. Tai gali padėti santykių partneriams jaustis patogiai šalia jūsų ir pasitikėti, kad siūlote nuoširdžią paramą ir ryšį.
Skaitykite daugiau: Santykių kūrimo įgūdžiai: Bendradarbiavimo įgūdžiai: apibrėžimai ir pavyzdžiai
2. Sukurti veiksmingas tinklų kūrimo galimybes. Vienas iš būdų užmegzti efektyvius santykius su verslo partneriais - kurti veiksmingas tinklų kūrimo galimybes. Tai gali skirtis priklausomai nuo jūsų pramonės šakos, tačiau tai gali būti konferencija, labdaros renginys ar išvažiuojamasis posėdis. Numatydami smagias ir produktyvias galimybes susitikti su savo srities profesionalais, galite pradėti veiksmingus verslo santykius. Tai taip pat gali leisti jums susitikti su ankstesniais ryšiais ir atkurti bendravimo linijas.
Susiję: Kas yra verslo tinklų kūrimas? Patarimai, kaip pasiekti sėkmę
3. Užduokite klausimus. Bendraudami su nauju verslo partneriu, apsvarstykite galimybę užduoti klausimus, kurie padės užmegzti teigiamus santykius. Galite užduoti klausimų apie asmens interesus, darbą ar mintis. Užduodami klausimus galite užmegzti dialogą. Tai taip pat gali parodyti asmeniui, kad domitės jo mintimis, o tai gali padėti užmegzti pozityvesnį bendravimą. Ateityje dėl tokio bendravimo bendradarbiaujant jūsų partneris gali jaustis saugiau dalydamasis savo idėjomis ir mintimis santykiuose.
4. Sukurkite aiškius lūkesčius. Dar vienas būdas pradėti produktyvų verslo ryšį - naujų santykių pradžioje nustatyti aiškius lūkesčius. Tai gali skirtis priklausomai nuo santykių. Tai gali atrodyti kaip dalijimasis įmonės vadovėliu, įvadinio mokymo sesijos naudojimas arba darbuotojų darbo pareigų aptarimas. Klientams tai gali būti sutartis arba įvadinis susitikimas.
Šių sesijų metu jūs ir kita šalis galite aptarti savo lūkesčius. Nesvarbu, ar dirbate kartu dėl projekto, ar tam tikrą laikotarpį, galite nustatyti sąlygas. Kai kiekvienas asmuo žino, ko iš jo tikimasi, tai gali lemti efektyvesnį ir pozityvesnį darbą. Tokia teigiama darbo aplinka gali tęstis visą jūsų santykių laikotarpį.
Susiję klausimai: ĮVADAS: Išsamus santykių darbe kūrimo vadovas
1. Ieškoti bendrų tikslų ir interesų. Apsvarstykite galimybę rasti bendrų interesų ir tikslų, kurie padėtų užmegzti pozityvius verslo santykius. Klientams ir verslo partneriams tai gali būti bendri finansiniai tikslai, pavyzdžiui, per kitą ketvirtį gauti didesnes pajamas. Komandos nariams tai gali būti jūsų bendri karjeros tikslai arba interesai šioje srityje. Taip pat galite aptarti ir su darbu nesusijusias temas, kad galėtumėte rasti bendrų interesų, pavyzdžiui, pomėgių. Tai gali būti puikus būdas užmegzti ryšį su nauju ryšiu. Šie bendri interesai gali tapti pradiniais pokalbių taškais tęsiant santykius.
2. Dažnai bendraukite. Bendravimas yra svarbi produktyvių verslo santykių dalis. Apsvarstykite galimybę santykių pradžioje reguliariai susisiekti su savo nauju verslo ryšiu, kad nustatytumėte bendravimo modelį. Tai gali skirtis priklausomai nuo konkrečių santykių, bet gali būti savaitiniai susitikimai, mėnesinės ataskaitos arba kasdieniai susitikimai. Nustatydami aiškų bendravimo tvarkaraštį, galite parodyti savo naujam verslo ryšiui, kad esate patikimi ir norite dažnai su juo bendrauti.
Susiję: 10 efektyvaus bendravimo darbo vietoje privalumų
7. Nustatykite realius tikslus ir terminus. Apsvarstykite galimybę nustatyti aiškius tikslus ir galutinius terminus, kad verslo santykių metu sukurtumėte daugiau teigiamos patirties. Pavyzdžiui, susitikę su nauju klientu, galite padėti sukurti pasitikėjimą, jei sąžiningai pasakysite apie galutinius terminus ir projekto rezultatus. Bendradarbiaudami su komandos nariais, nustatydami jiems realius tikslus, galite padėti jiems pasiekti sėkmę.
Susiję: Kodėl terminai yra svarbūs
8. Apsvarstykite santykių valdymo planą. Santykių valdymo planas - tai priemonė, kurią specialistai gali naudoti siekdami užmegzti ilgalaikius produktyvius verslo ryšius. Jis gali skirtis priklausomai nuo jūsų pramonės šakos ir asmeninių pageidavimų, tačiau į jį gali būti įtrauktas bendravimo tvarkaraštis, susitikimų ir kontaktinių asmenų vardai. Pavyzdžiui, dirbdami su nauju klientu, galite nustatyti, kuris komandos narys gali susisiekti su klientu ir kaip dažnai. Suplanavę šiuos elementus, galite padėti kurti sėkmingus santykius nuo pat pradžių.
Susiję: Ryšių su klientais valdymo (CRM) vadovas
9. Sukurkite aiškų tvarkaraštį. Sudarydami darbo grafiką projektams, rezultatams ir susitikimams, galite sukurti pasitikėjimu ir pagarba grįstą aplinką. Jūsų klientams ir verslo partneriams tai gali būti sutartis arba pradinis planavimo susitikimas. Darbuotojams numatomą grafiką galite aptarti per įvadinį mokymą ar apmokymus. Visą santykių laikotarpį svarbu laikytis šio grafiko ir kuo greičiau pranešti apie bet kokius vėlavimus ar trukdžius.
Susiję: Kas yra projekto tvarkaraštis? Apibrėžimas, nauda ir 5 šablonai
10. Sąžiningai nurodykite išlaidas ir kainas. Skaidriai pranešdami apie savo išlaidas ir kainas galite padėti užmegzti teigiamus santykius. Sąžiningumas dėl kainų gali padėti klientams, užsakovams ir partneriams jumis pasitikėti. Konsultacijos ar pirmojo susitikimo metu iš anksto pasidalykite savo įkainiais ir kainomis, kad padėtumėte užmegzti produktyvius santykius. Bendraudami su klientais stenkitės skaidriai informuoti apie savo mokesčius ir kainų pokyčius, kad jie galėtų įgyti pasitikėjimą jūsų įmone. Jei jūsų kainos kada nors pasikeis, pateikite santykių partneriui aiškų paaiškinimą, kad išlaikytumėte ryšį.
11. Dalinkitės svarbia informacija. Apsvarstykite galimybę reguliariai dalytis informacija su savo naujuoju verslo ryšiu. Tai gali būti nuorodos, ištekliai, mokymo vadovai ar kita medžiaga. Pavyzdžiui, jei jūsų naujasis verslo partneris paminėjo projektą, prie kurio dirba, ir jūs perskaitėte knygą apie tą projektą, galite nusiųsti jam knygos pavadinimą. Tai gali padėti parodyti jūsų naujam tinklo ryšiui, kad apie jį galvojate ir norite pasidalyti informacija.
12. Pradėkite kurti pasitikėjimą ir abipusę pagarbą. Verslo santykiuose pasitikėjimui ir pagarbai užmegzti gali prireikti laiko, tačiau šiuos elementus galite pradėti kurti anksti, būdami sąžiningi ir parodydami, kad gerbiate kitą asmenį. Tai gali būti akių kontakto palaikymas, pozityvus ir profesionalus kalbėjimas bei pagarba kito žmogaus laikui - punktualumas visuose susitikimuose.
6. Pagrindinės išvados
Verslo ryšiai gali apimti:
- klientus,
- pardavėjus,
- potencialius klientus,
- bankus,
- maklerius,
- žiniasklaidą ir
- paslaugų teikėjus.
- Savivaldybių, valstijų ir federalinės valdžios institucijos taip pat įtraukiamos į įmonės verslo ryšių tinklą.
- Socialinė žiniasklaida, kaip neatsiejama verslo ryšių dalis, gali suteikti naudotojams ir įmonėms konkurencinį pranašumą ir taip pagerinti verslo rezultatus.
Pasitikėjimas, lojalumas ir bendravimas yra tvirtų verslo santykių požymiai.
Veiksmingi verslo santykiai apima komunikacijos strategijas, kurios gali lemti didesnį darbuotojų pasitenkinimą.
Verslas priklauso nuo gyvybiškai svarbių santykių su darbuotojais, verslo partneriais, tiekėjais, klientais ir kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis plėtojimo ir palaikymo. Įmonės, kurios sąmoningai puoselėja ir palaiko ryšius, gali būti sėkmingesnės nei tos, kurios šiuos ryšius ignoruoja. Sąmoningos įmonės gali pasitelkti asmenį, kuris veiktų kaip lietaus vadybininkas, kad pritrauktų klientus ir kitas įmones.
Tvirti verslo ryšiai gali skatinti klientų informuotumą, jų išlaikymą ir įmonių bendradarbiavimą tiekimo grandinėje.
7. Verslo santykių nauda
Geri verslo santykiai pasižymi pasitikėjimu, lojalumu ir bendravimu. Ilgalaikių verslo santykių sėkmė priklauso nuo pasitikėjimo, nes jis gali skatinti darbuotojų pasitenkinimą, bendradarbiavimą, motyvaciją ir naujoves. Taip pat lojalumas padeda įmonėms užmegzti tvirtus ir ilgalaikius santykius su darbuotojais, kurie už tai atsilygina teikdami aukštos kokybės paslaugas.
Tai savo ruožtu gali lemti didesnį klientų pasitenkinimą ir geresnius pardavimus, nes klientai yra linkę mokėti daugiau už produktus ar paslaugas, jei vertina įmonę. Neatsiejama pasitikėjimo ir lojalumo dalis yra geras bendravimas, kuris yra labai svarbus valdant ir optimizuojant vidinius ir išorinius verslo santykius.
Gerų bendravimo protokolų nustatymas ankstyvuoju įmonės veiklos etapu gali palengvinti ir pagerinti planavimą, projektus ir politikos formavimą. Finansiniu požiūriu verslo santykiai dažnai gali nulemti įmonės sėkmę arba nesėkmę. Tvirti verslo santykiai sukuria konkurencinį pranašumą. Silpni santykiai lemia žalingus padarinius, įskaitant nelaimingus darbuotojus, nepatenkintus klientus, neigiamą reputaciją ir ribotą augimą.
Teigiamų verslo santykių nauda. Teigiamų verslo santykių užmezgimas yra svarbi daugelio karjeros sričių dalis. Priklausomai nuo jūsų pramonės šakos, galite užmegzti santykius su klientais, užsakovais, darbuotojais ir tiekėjais. Teigiamų santykių kūrimas nuo pat pradžių gali turėti šių privalumų:
- Didesnis darbuotojų pasitenkinimas: Jei dirbate vadovaujantį darbą, teigiamų santykių su komandos nariais kūrimas gali padidinti bendrą darbuotojų pasitenkinimą. Pozityviai pradėdami santykius, taip pat galite sukurti laimingesnę ir pozityvesnę darbo vietą.
- Didesnis klientų pasitenkinimas: Pozityvių verslo santykių su klientais ir užsakovais užmezgimas gali padėti padidinti klientų pasitenkinimą. Pasitikėjimo ir lojalumo jausmas yra svarbi teigiamų verslo santykių dalis, kuri gali įkvėpti klientus ir toliau naudotis įmonės produktais ar paslaugomis.
- Didesnis produktyvumas ir efektyvumas: Teigiamų santykių su tiekėjais, pardavėjais ir verslo partneriais užmezgimas gali padėti sukurti produktyvesnį ir efektyvesnį verslą. Specialistai gali efektyviau bendradarbiauti, kai juos sieja pozityvūs verslo santykiai.
- Optimizuoti bendravimo kanalai: Pozityvūs ir veiksmingi santykiai gali leisti lengvai bendrauti su tais, kurių patarimai, žinios ir parama gali padėti verslui augti. Taip pat galite sukurti kanalus, kad galėtumėte veiksmingai bendrauti su klientais ar partneriais, nuolat informuodami juos apie projektus ar užsakymus.
Specialūs veiksniai. Daugelis įmonių taiko įvairias strategijas, siekdamos užtikrinti, kad būtų puoselėjami ir tinkamai palaikomi tvirti verslo santykiai. Santykiai gali būti užmezgami įvairiomis priemonėmis:
- įskaitant socialinę žiniasklaidą,
- elektroninius laiškus,
- telefono skambučius ir
- tiesioginius susitikimus.
Santykiai taip pat gali būti palaikomi dažnai bendraujant telefonu, el. paštu, asmeniškai ir socialinėje žiniasklaidoje.
Keli kontaktų būdai paprastai padeda stiprinti verslo santykius, nors tiesioginis kontaktas paprastai yra veiksmingiausias būdas. Daugiau kontaktų paprastai reiškia tvirtesnius verslo santykius ir padeda stiprinti pasitikėjimą įmone.
Business Relations: Definition and Types of Relationships
https://www.investopedia.com/terms/b/business-relations.asp
8. Kaip galima sukurti palankius verslo santykius?
Būtina pastebėti tai, kad verslo santykiai yra labai svarbūs.
Jie gali būti naudingi ne tik patiems vadovams, tačiau ir darbuotojams.
Puikiai suvokiame tai, kad tokiu metu, kai įmones, įstaigas, organizacijas sieja glaudūs dalykiniai ryšiai, vystyti verslą gali būti kur kas palankiau.
Tokiu metu yra formuojamos sąlygos, kurios nesukelia yprastų nesklandumų. Be jokios abejonės, šiuo klausimu yra labai svarbus tarpusavio pasitikėjimas ir nuolatinis bendradarbiavimas. Puikiai suvokiama tai, kad šiuo klausimu svarbūs abipusiai ryšiai. Žinoma, kita vertus pasiekti norimą rezultatą gali tapti labai sunku. Be jokios abejonės, rinkoje dominuoja tam tikros taisyklės, kurios yra pastebimos net bendradarbiavimo srityje. Visi puikiai žinome tai, kad ji yra neįsivaizduojama be konkurencijos. Taigi, tikrai ne visada toje pačioje srityje dirbančios įmonės nori ir gali tarpusavyje bendradarbiauti.
Ne tik Lietuvių tauta, tačiau ir visas verslo pasaulis siekia tik asmeninės naudos.
Jei bendradarbiavimas šiuo klausimu nėra naudingas, natūralu, kad jis vystomas ir puoselėjamas tikrai nebus.
Žinoma, gaunama nauda ne visuomet atsispindi tik piniginiu klausimu. Šiuo aspektu gali būti svarbūs ir kiti verslo plėtojimui aktualūs objektai. Drąsiai galima teigti, kad tai gali būti:
- darbuotojų ugdymas,
- naujų klientų pritraukimas,
- verslo nišos plėtotė,
- produkcijos tiekimas – gavimas,
- pardavimo ar paslaugos tiekimo nišos plėtotė ir dar ne vienas kitas.
Be jokios abejonės, versle labai svarbus dalykiškumas ir pagarba.
Familiariam bendravimui čia tikrai nėra vietos. Be kita ko, tai gali būti viena iš priežasčių, dėl ko negalima vystyti tolimesnių bendradarbiavimo santykių.
Puikiai žinome tai, kad kur prasideda asmeniškumai, ten ir įvairūs nesutarimai, intrigos ir pan.
Dėl šios priežasties laikytis dalykiniam bendravimui būdingų taisyklių šiuo klausimu yra kur kas palankiau.
Žinoma, tarpusavio ryšys neatsiranda savaime. Jam kurti puikiai tinka verslo dovanos. Jos gali būti įteikiamos labai įvairiomis progomis. Tarkime, tai gali būti didžiosios metų šventės, įsimintinos datos vienam ar kitam verslui. Šiuo aspektu asmeniškumų taip pat nereikia
- Dovanos turi būti paprastos ir universalios. Jose gali atsispindėti tam tikri verslo simboliai, tačiau tai viskas. Šiuo klausimu labai dažnai pasirenkamos bakalėjos prekės, gėrimai, saldumynai ir skanėstai, mėsos ir žuvies produktai, sūrio gaminiai. Be kita ko, drąsiai galima teigti, kad tokios dovanos visada yra labai vertinamos ir branginamos.
Kuo žmonės pasitiki? Daugelio įmonių klaida – pirmenybę teikti verslui, o patiems pasislėpti už prekių ar paslaugų.
- Ar pastebėjote, kad nekilnojamojo turto reklamose puikuojasi brokerių nuotraukos?
- Kodėl vis daugiau specialistų pradeda auginti asmeninį įvaizdį greta prekės ženklo? Atsakymas paprastas – žmonės pasitiki žmonėmis.
Klientas jausis daug saugiau, jei žinos, kad visada gali susisiekti su konsultantu, o ne robotu. Jei gaunate tuos pačius klausimus, galite įjungti automatinį atsakiklį, bet visada suteikite galimybę pabendrauti su įmonės atstovu.
Tai ypatingai svarbu elektroninės prekybos ir paslaugų versle.
Jeigu teikiate tiesiogines paslaugas, puoselėti ryšį dar svarbiau.
- Kartais nutinka taip, kad paslaugų kokybė netobula, bet jas teikiantis asmuo šiltai bendraujantis, tada klientas nesureikšmins kokybės, nes jam svarbiau santykiai. Tai ypatingai svarbu tiesioginio kontakto paslaugų srityse – kirpyklose, SPA, odontologijoje ir pan. Prisirišimas – viena iš žmogiškųjų savybių. Tad nuo jūsų priklausys, kiek ją išnaudosite.
B2B sektoriuje pasitikėjimą stiprina ne tik žmogiškumas, bet ir įsipareigojimų vykdymas.
- Tiekėjams svarbu jūsų mokumas, lojalumas ir užsakymų pastovumas.
- Jei turite tik vieną, kitą tiekėją, vertėtų pamąstyti apie alternatyvas. Visokių pasitaiko situacijų – tiekėjai bankrutuoja, negauna žaliavų ir pan. Net jei jūsų santykiai buvo nepriekaištingi, netikėtomis aplinkybėmis liktumėte be nieko. Pasekmės būtų išties nemalonios.
Kaip papildomai sustiprinti verslo santykius su klientais:
- Parodykite, kad jie jums svarbūs ir galvojate ne tik apie tai, kaip kuo daugiau jiems parduoti.
- Laiku ir kokybiškai atlikite užsakymus, suteikite paslaugas.
- Teikite garantijas.
- Sudarykite aiškias ir paprastas pirkimo-užsakymų sąlygas.
- Už lojalumą taikykite nuolaidas ir specialius pasiūlymus.
- Duokite dovanų.
- Dalinkitės patarimais, susijusiais su jūsų prekėmis ar paslaugomis.
- Organizuokite teminius susitikimus, šventes.
- Domėkitės jų poreikiais ir atitinkamai reaguokite.
- Pirmiesiems praneškite naujienas.
- Reguliariai susisiekite su svarbiais kontaktais.
- Kurkite papildomą vertę.
Sąrašą galite pratęsti, pasitelkdami kūrybiškumą ir pritaikydami savo veiklos nišai.
Ką šiai dienai atskleidžia tyrimai?
Kad santykiai tampa vis labiau tranzakciniai, paviršutiniški ir trapūs;
- žmonės atitolę, atsiskyrę vienas nuo kito labiau nei kada nors anksčiau istorijoje, nors kontaktuoti galimybių turi begalę;
- žmonės nelinkę įsiklausyti vienas į kitą ir tapo itin išsiblaškę.
Mokslininkai tuo mėgsta pašmaikštauti – šiandien mes turime stipresnius ryšius su technologijomis nei su žmonėmis.
Technologijos mums labai padeda ir suteikia daug galimybių, tačiau su kiekvienais metais ryškėja jų neigiamas poveikis: didėjantis nerimas ir atskirties jausmas, augantys depresijų ir priklausomybių skaičiai, prastėjanti atmintis, dėmesys, emocinės ir bendravimo kompetencijos.
Dirbtinis intelektas dalį praradimų susijusių su santykiais išties kompensuos, bet tik dalį.
Santykių kokybė organizacijose išlieka kritiškai svarbi, kadangi tai pamatas bendradarbiavimui, komandos lankstumui greitai susiorientuoti ir keistis, įsitraukimui bei atsparumui stresui.
Na, o šių dienų sąlygomis siekiant kurti ir vystyti santykius tenka permąstyti bei pagilinti bendravimo kompetenciją.