POZITYVUS POŽIŪRIS

Svetainė: DEPS-Skills kursų aplinka
Kursai: Emocinis Intelektas
Knyga: POZITYVUS POŽIŪRIS
Spausdino: Svečio paskyra
Data: ketvirtadienis, 2024 lapkričio 21, 19:29

1. Pozityvus požiūris – kas tai?

Pozityvus požiūris yra protinis mąstymas, kai daugiausia dėmesio skiriama geriems dalykams, tikimasi teigiamų rezultatų ir išlaikoma konstruktyvi perspektyva

Teigiamas mąstymas yra psichinė strategija, kurios tikslas - sukurti ir palaikyti optimistinius ir palankius įsitikinimus apie save, kitus ir pasaulį apskritai.

Tai psichologinė būsena, kuri gali turėti didelės įtakos jūsų gyvenimui ir gerovei.

2. Pozityvaus mąstymo pagrindai

Teigiamas mąstymas nereiškia tikrovės ignoravimo ar sudėtingų situacijų neigimo. Greičiau tai būdas kitaip pažvelgti į gyvenimą ir spręsti problemas. Pagrindiniai pozityvaus mąstymo aspektai yra šie:

1.     Optimizmas: teigiamas mąstymas apima tikėjimą geriausio ir tikėjimo, kad gali nutikti geras įvykis, net jei dabar viskas atrodo sunku.

2.     Savęs veiksmingumas: tikėjimas savo gebėjimu susidoroti su sunkumais ir pasiekti tikslus.

3.     Prisitaikymas: pozityvus mąstymas leidžia prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir rasti sprendimus sudėtingose ​​situacijose.

4.     Gebėjimas įžvelgti galimybes: padeda nustatyti augimo ir plėtros galimybes nepriklausomai nuo esamos situacijos.

Daugiau skaitykite čia:

https://lt.iliveok.com/health/kaip-pozityvus-mastymas-veikia-jusu-gyvenima-teigiamu-isitikinimu-galia_132905i89794.html

3. Kas vyksta smegenyse

Kas vyksta smegenyse, kai žmogus kuria teigiamas arba neigiamas mintis?

Kiekviena mintis išskiria tam tikrą cheminę medžiagą.

-  Kai kyla teigiamų minčių, kai jaučiatės laimingi arba optimistiškai nusiteikę, kortizolio kiekis mažėja, o smegenyse gaminasi serotoninas, sukuriantis geros savijautos jausmą.

-  Kai serotonino kiekis normalus, žmogus jaučiasi laimingas, ramesnis, mažiau nerimauja, yra labiau susikaupęs ir emociškai stabilesnis (Scaccia, 2017).

-    Dopaminas taip pat yra neuromediatorius, padedantis kontroliuoti smegenų atlygio sistemą ir malonumo centrą.

Teigiami jausmai: Danielis Golemanas, knygos „Focus: Golemanas: „Paslėptas tobulumo variklis“ teigia, kad smegenyse sustiprėja prefrontalinis aktyvumas ir pozityvumas, todėl pagerėja protinės funkcijos, pavyzdžiui, kūrybinis mąstymas, kognityvinis lankstumas ir net greitesnis duomenų apdorojimas.

-   Teigiamos emocijos iš tikrųjų praplečia mūsų dėmesio trukmę, taip pat keičia mūsų suvokimą ir labiau sutelkia dėmesį į „mes“, o ne į „aš“ (Golemanas, 2013. p. 170).

https://meteoreducation.com/how-does-thinking-positive-thoughts-affect-neuroplasticity/#:~:text=When%20positive%20thoughts%20are%20generated,stable%20(Scaccia%2C%202017)

Išvados: apie pozityvaus mąstymo galią. Kadangi prefrontalinė žievė yra smegenų dalis, padedanti kontroliuoti emocijas ir elgesį, ji taip pat padeda susikaupti.

-     Mąstydami pozityviomis mintimis, turime gebėjimą stiprinti aukštesnio lygio mąstymo įgūdžius, taip pat analizuoti ir kontroliuoti savo pažintinius procesus, ypač aktyviai mokydamiesi.

- „Taigi, kad geriau mokytumėmės - kad geriau mąstytume - turime išlaikyti savo smegenis laimingas.“

https://meteoreducation.com/how-does-thinking-positive-thoughts-affect-neuroplasticity/

4. Pozityvaus mąstymo ugdymo metodai

Turite daryti tai, kas padeda susidoroti su stresu. Stresas daro mus pažeidžiamus ligoms, negatyvumui, atkalbinėjimui. Žmogus, kuris nuolat gyvena streso sąlygomis, nesugeba mąstyti pozityviai. 

Veiksmingiausi kovos su stresu metodai yra meditacija, atsipalaidavimas, bendravimas su maloniais žmonėmis, pasivaikščiojimas.

1. Poilsis. Poilsis turėtų būti tam tikras ritualas, kurį atliekate sąmoningai ir periodiškai. Savaitgaliais naudinga pasivaikščioti, pabendrauti su jumis tikinčiais ir jus mylinčiais žmonėmis. Tai užkrės jus optimizmu ilgam laikui. Per šventes reikia keisti situaciją, aplankyti naujas vietas.

2. Medituokite. Meditacija yra puikus būdas nukreipti dėmesį nuo problemų prie kažko gero. Anksčiau ekspertai yra kalbėję apie tai, kaip išmokti medituoti. Čia nėra nieko sudėtingo, tačiau norint išmokti tai padaryti efektyviai, prireiks šiek tiek laiko.

3. Sportuokite. Sportas padeda ugdyti teigiamą mąstymą, nes mėgstamos veiklos metu ir po jos išsiskiria laimės hormonai. Taip pat sustiprinsite savo sveikatą ir energiją.

4. Emocinis dosnumas. Jei jums liūdna, tiesiog padarykite ką nors malonaus kitam žmogui. Tai nebūtinai turi būti kažkokia materialinė pagalba ar kažkas esminio. Tai gali būti tik komplimentas. Pasakykite ką nors malonaus liūdnam žmogui, kurį sutinkate pakeliui į darbą ar namo. Tas, kuris daro gera, gauna sėkmę iš Visatos, galingą kūrybinės energijos užtaisą.

5. Tobulėkite. Tyrimų duomenimis, mėgstamą hobį turintys žmonės visada yra laimingesni nei tie, kurie tinginiauja laisvalaikiu. Nereikia atidėlioti. Laisvalaikį skirkite tam, kas jums patinka. Iš karto susirasti tokį užsiėmimą bus labai sunku, bet įmanoma. Teks šiek tiek laiko skirti paieškoms, bet kai jau turėsite tokią veiklą, jausitės gerai.

6. Kalbėkitės su jums patinkančiu žmogumi. Ar turite laisvo laiko šią popietę? Užuot tiesiog sėdėję nieko neveikdami, pasikvieskite svečią į namus arba išeikite su įdomiu žmogumi kur nors pasivaikščioti. Malonūs žmonės visada daro didelę įtaką mūsų mąstymui apskritai. Iš jų sklinda gerumas ir pozityvumas, kuris mus ilgam užkrečia optimizmu.

7. Sveikai maitinkitės. Sveika mityba yra geros sveikatos ir gerovės raktas. Žmogus, kuris jaučiasi gerai, visada linkęs pozityviai mąstyti. Įgykite gerą įprotį – pavyzdžiui, vieną savaitės dieną skirkite sau ir nevartokite jokio greito maisto, negerkite kavos ir alkoholio. Tada pereikite prie tokių dviejų dienų per savaitę ir pan. Vėliau pastebėsite, kad jaučiatės geriau.

5. Patarimai, kaip į kasdienį gyvenimą įtraukti pozityvų mąstymą

·     Praktikuokite dėkingumą, sutelkdami dėmesį į tai, kas jūsų gyvenime yra gera

·     Venkite neigiamų kalbų apie save ir pakeiskite jas teigiamais teiginiais

·     Apgaubkite save pozityviais žmonėmis, kurie jus pakylėja

·     Sunkiausiose situacijose ieškokite humoro

·     Medituokite arba praktikuokite dėmesingą įsisąmoninimą, kad nuramintumėte savo protą ir susitelktumėte į dabartinį momentą

Daugiau žr.

-         Pozityvus mąstymas: 7 būdai ir patarimai, kaip jį ugdyti | Zinoti.lt-ji-ugdyti/

-         Pozityvus mąstymas | keli paprasti būdai būti pozityviu / įžanginis video

6. Pozityvaus požiūrio reikšmė

Pozityvaus mąstymo poveikis psichikos sveikatai

Pozityvus mąstymas gali turėti didelę įtaką psichikos sveikatai. Tyrimai parodė, kad jis gali sumažinti depresijos ir nerimo simptomus, pagerinti nuotaiką ir padidinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu.

Kai mąstome pozityviai, labiau tikėtina, kad elgsimės sveikai, pavyzdžiui, sportuosime, gerai maitinsimės ir pakankamai miegosime. Toks elgesys taip pat gali turėti teigiamos įtakos mūsų psichikos sveikatai.

Kaip pozityvus mąstymas gali padėti įveikti iššūkius

Susidūrus su sudėtinga situacija, pozityvus mąstymas gali padėti įžvelgti ne tik kliūtis, bet ir augimo bei mokymosi galimybes.

Sutelkę dėmesį į teigiamus situacijos aspektus, galime rasti problemų sprendimus ir sugalvoti kūrybiškų idėjų. Tai gali lemti didesnę sėkmę ir laimėjimo jausmą.

Įkvepiančius plakatus, kuriuose vaizduojami kylantys ereliai ir saulės nutviekstos kalnų viršūnės, lengva pašiepti. Tačiau pasirodo, kad įkvepiantys šūkiai ir įkvepiantys vaizdai iš tiesų gali būti ne visai 

Neseniai Stanfordo mokslininkai, norėdami išsiaiškinti, kaip požiūris veikia pasiekimus, pažvelgė į mokinių smegenis ir nustatė kai ką stebinančio. Pasirodo, jūsų požiūris į mokymąsi yra toks pat svarbus kaip ir jūsų IQ.

Negatyvių minčių ir emocijų poveikio psichinei ir fizinei sveikatai supratimas

Neigiamos mintys ir emocijos gali neigiamai paveikti tiek psichinę, tiek fizinę sveikatą. Jos gali sukelti nerimą, depresiją ir kitas psichikos sveikatos problemas, taip pat fizinius simptomus, tokius kaip galvos skausmas, nuovargis ir virškinimo sutrikimai. Pripažindami neigiamų minčių ir emocijų poveikį mūsų bendrai savijautai, galime pradėti imtis veiksmų joms įveikti.

Pozityvaus mąstymo ugdymas pasitelkiant dėkingumą ir savirefleksiją

Vienas iš būdų kovoti su neigiamomis mintimis ir emocijomis – ugdyti teigiamą mąstyseną. Tai galima padaryti taikant tokias praktikas kaip dėkingumas ir savirefleksija.

-       Dėkingumas – tai dėmesys teigiamiems gyvenimo aspektams ir dėkingumas už tai, ką turime,

-       Savirefleksija – tai savo minčių ir elgesio nagrinėjimas, siekiant nustatyti sritis, kuriose reikia augti ir tobulėti.

Praktikuojant sąmoningumą ir teigiamas afirmacijas mažinamas stresas ir nerimas

Dar vienas veiksmingas metodas, padedantis įveikti neigiamas mintis ir emocijas, yra dėmesingo įsisąmoninimo ir teigiamų teiginių praktikavimas.

Sąmoningumas reiškia buvimą dabarties akimirkoje ir minčių bei jausmų priėmimą be vertinimo. teigiamos afirmacijos – tai teigiamų teiginių kartojimas sau, kad pakeistume savo mąstyseną ir skatintume pozityvumą.

Atsparumo stiprinimas ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą ugdymas

Galiausiai atsparumo ugdymas ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą puoselėjimas gali padėti mums įveikti neigiamas mintis ir emocijas.

-       Atsparumas reiškia, kad reikia atsigauti po nesėkmių ir iššūkių, o

-       Pozityvus požiūris reiškia, kad reikia sutelkti dėmesį į gerus dalykus mūsų gyvenime ir į iššūkius žvelgti su optimizmu ir viltimi.