SANTYKIŲ VALDYMAS
4. Verslo santykių tipai
Atlikdami verslo funkcijas galite užmegzti santykius su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis, priklausomai nuo savo profesinių poreikių ir tikslų. Štai penki verslo santykių tipai, kuriuos galite palaikyti per savo karjerą:
-
Klientai. Reikšmingi santykiai su klientais gali padėti jums parduoti produktus ar paslaugas, kurios padės pasiekti jūsų tikslus. Galite eiti pardavėjo pareigas, kuriose reikia užmegzti individualius santykius su klientais, arba rinkodaros ar plėtros pareigas, kuriose reikia užmegzti ryšius su didelėmis rėmėjų grupėmis per socialinę žiniasklaidą ar kitas skaitmenines priemones. Nesvarbu, kokio tipo santykius su klientais užmezgate, jūsų ryšys gali leisti jums sąžiningai bendrauti su klientais apie jų poreikius ir panaudoti šią informaciją verslo politikai formuoti.
Skaitykite daugiau: Kaip užmegzti ir palaikyti teigiamus santykius su klientais
- Partneriai. Atlikdami verslo funkcijas taip pat galite užmegzti santykius su partneriais, kurie gali padėti patenkinti verslo poreikius. Tai gali būti pardavėjai, tiekėjai, platinimo partneriai ar bet kuri kita organizacija, kurios įgūdžiai ir ryšiai gali padėti jums pasiekti sėkmę. Daugeliu atvejų tvirti santykiai su partneriais gali padėti kiekvienai šaliai pasiekti savo unikalių tikslų dalijantis žiniomis, produktu ar strategija.
- Mentoriai. Taip pat galite užmegzti santykius su mentoriais. Jūsų mentoriai gali būti jūsų organizacijos vadovai arba kiti specialistai, turintys įgūdžių ar žinių, kurių norėtumėte pasiekti. Šis santykių tipas yra puikus būdas įgyti perspektyvų iš tų, kurie turi daugiau ar kitokios patirties jūsų pramonėje.
Susiję: Mentorystė yra svarbi dėl 24 priežasčių.
- Darbuotojai. Taip pat svarbu užmegzti dalykinius santykius su darbuotojais. Tai ypač aktualu, jei užimate vadovaujančias pareigas, dėl kurių turite užmegzti ryšį su komandos nariais ir perduoti pareigas taip, kad jos geriausiai atitiktų komandos narių stipriąsias puses. Net jei neužimate vadovaujančio vaidmens, galite užmegzti santykius su bendradarbiais arba užmegzti ryšius su kitų skyrių darbuotojais, kad įgytumėte naujų įgūdžių ar pramonės žinių.
- Konkurentai. Taip pat galite užmegzti ryšius su verslo konkurentais. Nors šie santykiai gali skirtis nuo kitų tipų santykių, vis tiek gali tekti dalytis abipuse pagarba su kitomis pramonės šakos organizacijomis. Palaikydami pozityvius santykius su konkurentais, galite netgi dalytis žiniomis ar plėtoti partnerystę, jei ateityje kada nors pasikeistų tikslai.