POZITYVUS POŽIŪRIS

6. Pozityvaus požiūrio reikšmė

Pozityvaus mąstymo poveikis psichikos sveikatai

Pozityvus mąstymas gali turėti didelę įtaką psichikos sveikatai. Tyrimai parodė, kad jis gali sumažinti depresijos ir nerimo simptomus, pagerinti nuotaiką ir padidinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu.

Kai mąstome pozityviai, labiau tikėtina, kad elgsimės sveikai, pavyzdžiui, sportuosime, gerai maitinsimės ir pakankamai miegosime. Toks elgesys taip pat gali turėti teigiamos įtakos mūsų psichikos sveikatai.

Kaip pozityvus mąstymas gali padėti įveikti iššūkius

Susidūrus su sudėtinga situacija, pozityvus mąstymas gali padėti įžvelgti ne tik kliūtis, bet ir augimo bei mokymosi galimybes.

Sutelkę dėmesį į teigiamus situacijos aspektus, galime rasti problemų sprendimus ir sugalvoti kūrybiškų idėjų. Tai gali lemti didesnę sėkmę ir laimėjimo jausmą.

Įkvepiančius plakatus, kuriuose vaizduojami kylantys ereliai ir saulės nutviekstos kalnų viršūnės, lengva pašiepti. Tačiau pasirodo, kad įkvepiantys šūkiai ir įkvepiantys vaizdai iš tiesų gali būti ne visai 

Neseniai Stanfordo mokslininkai, norėdami išsiaiškinti, kaip požiūris veikia pasiekimus, pažvelgė į mokinių smegenis ir nustatė kai ką stebinančio. Pasirodo, jūsų požiūris į mokymąsi yra toks pat svarbus kaip ir jūsų IQ.

Negatyvių minčių ir emocijų poveikio psichinei ir fizinei sveikatai supratimas

Neigiamos mintys ir emocijos gali neigiamai paveikti tiek psichinę, tiek fizinę sveikatą. Jos gali sukelti nerimą, depresiją ir kitas psichikos sveikatos problemas, taip pat fizinius simptomus, tokius kaip galvos skausmas, nuovargis ir virškinimo sutrikimai. Pripažindami neigiamų minčių ir emocijų poveikį mūsų bendrai savijautai, galime pradėti imtis veiksmų joms įveikti.

Pozityvaus mąstymo ugdymas pasitelkiant dėkingumą ir savirefleksiją

Vienas iš būdų kovoti su neigiamomis mintimis ir emocijomis – ugdyti teigiamą mąstyseną. Tai galima padaryti taikant tokias praktikas kaip dėkingumas ir savirefleksija.

-       Dėkingumas – tai dėmesys teigiamiems gyvenimo aspektams ir dėkingumas už tai, ką turime,

-       Savirefleksija – tai savo minčių ir elgesio nagrinėjimas, siekiant nustatyti sritis, kuriose reikia augti ir tobulėti.

Praktikuojant sąmoningumą ir teigiamas afirmacijas mažinamas stresas ir nerimas

Dar vienas veiksmingas metodas, padedantis įveikti neigiamas mintis ir emocijas, yra dėmesingo įsisąmoninimo ir teigiamų teiginių praktikavimas.

Sąmoningumas reiškia buvimą dabarties akimirkoje ir minčių bei jausmų priėmimą be vertinimo. teigiamos afirmacijos – tai teigiamų teiginių kartojimas sau, kad pakeistume savo mąstyseną ir skatintume pozityvumą.

Atsparumo stiprinimas ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą ugdymas

Galiausiai atsparumo ugdymas ir pozityvaus požiūrio į gyvenimą puoselėjimas gali padėti mums įveikti neigiamas mintis ir emocijas.

-       Atsparumas reiškia, kad reikia atsigauti po nesėkmių ir iššūkių, o

-       Pozityvus požiūris reiškia, kad reikia sutelkti dėmesį į gerus dalykus mūsų gyvenime ir į iššūkius žvelgti su optimizmu ir viltimi.