POZITYVUS POŽIŪRIS
4. Pozityvaus mąstymo ugdymo metodai
Turite daryti tai, kas padeda susidoroti su stresu. Stresas daro mus pažeidžiamus ligoms, negatyvumui, atkalbinėjimui. Žmogus, kuris nuolat gyvena streso sąlygomis, nesugeba mąstyti pozityviai.
Veiksmingiausi kovos su stresu metodai yra meditacija, atsipalaidavimas, bendravimas su maloniais žmonėmis, pasivaikščiojimas.
1. Poilsis. Poilsis turėtų būti tam tikras ritualas, kurį atliekate sąmoningai ir periodiškai. Savaitgaliais naudinga pasivaikščioti, pabendrauti su jumis tikinčiais ir jus mylinčiais žmonėmis. Tai užkrės jus optimizmu ilgam laikui. Per šventes reikia keisti situaciją, aplankyti naujas vietas.
2. Medituokite. Meditacija yra puikus būdas nukreipti dėmesį nuo problemų prie kažko gero. Anksčiau ekspertai yra kalbėję apie tai, kaip išmokti medituoti. Čia nėra nieko sudėtingo, tačiau norint išmokti tai padaryti efektyviai, prireiks šiek tiek laiko.
3. Sportuokite. Sportas padeda ugdyti teigiamą mąstymą, nes mėgstamos veiklos metu ir po jos išsiskiria laimės hormonai. Taip pat sustiprinsite savo sveikatą ir energiją.
4. Emocinis dosnumas. Jei jums liūdna, tiesiog padarykite ką nors malonaus kitam žmogui. Tai nebūtinai turi būti kažkokia materialinė pagalba ar kažkas esminio. Tai gali būti tik komplimentas. Pasakykite ką nors malonaus liūdnam žmogui, kurį sutinkate pakeliui į darbą ar namo. Tas, kuris daro gera, gauna sėkmę iš Visatos, galingą kūrybinės energijos užtaisą.
5. Tobulėkite. Tyrimų duomenimis, mėgstamą hobį turintys žmonės visada yra laimingesni nei tie, kurie tinginiauja laisvalaikiu. Nereikia atidėlioti. Laisvalaikį skirkite tam, kas jums patinka. Iš karto susirasti tokį užsiėmimą bus labai sunku, bet įmanoma. Teks šiek tiek laiko skirti paieškoms, bet kai jau turėsite tokią veiklą, jausitės gerai.
6. Kalbėkitės su jums patinkančiu žmogumi. Ar turite laisvo laiko šią popietę? Užuot tiesiog sėdėję nieko neveikdami, pasikvieskite svečią į namus arba išeikite su įdomiu žmogumi kur nors pasivaikščioti. Malonūs žmonės visada daro didelę įtaką mūsų mąstymui apskritai. Iš jų sklinda gerumas ir pozityvumas, kuris mus ilgam užkrečia optimizmu.
7. Sveikai maitinkitės. Sveika mityba yra geros sveikatos ir gerovės raktas. Žmogus, kuris jaučiasi gerai, visada linkęs pozityviai mąstyti. Įgykite gerą įprotį – pavyzdžiui, vieną savaitės dieną skirkite sau ir nevartokite jokio greito maisto, negerkite kavos ir alkoholio. Tada pereikite prie tokių dviejų dienų per savaitę ir pan. Vėliau pastebėsite, kad jaučiatės geriau.