ĮVADAS Į EMOCINĮ INTELEKTĄ

6. Emocinio intelekto vertinimas ir įvertinimas

Emocinio intelekto vertinimas ir įvertinimas yra svarbus etapas, siekiant suprasti žmogaus gebėjimus valdyti jausmus, emocijas bei santykius su kitais.

Ši vertinimo priemonė gali būti įvairių formų:

  •        pradedant psichologine apklausa ir testais,
  •        baigiant praktiniu elgesio stebėjimu.

Vertinant emocinį intelektą, svarbu atsižvelgti į asmenybės unikalumą bei situacijos kontekstą. Priešingai nei kitos intelekto rūšys, emocinį intelektą įvertinti yra sudėtingiau dėl jo subjektyvumo ir individualumo.

-       Vertinant emocinį intelektą organizacijoje ar darbo vietoje reikia atsižvelgti į tai, kaip šie gebėjimai veikia tarpasmeninius santykius, komandos bendradarbiavimą bei sprendimų priėmimą.

-     Darbe emocinis intelektas gali būti vertinamas naudojant 360 laipsnių grįžtamąją informaciją iš kolegų ir vadovų ar stebint darbuotojo elgesį skirtingose situacijose.

-     Vertinant organizacijos narių emocinį intelektą svarbu nepamiršti individualios plėtros galimybių bei prisitaikymo prie kintančių aplinkybių svarbos. Taigi, emocinio intelekto vertinimas organizacijoje atspindi bendrą kolektyvinę pažangą ir adaptacijos potencialą.

 

Daugiau skaitykite https://klausiu.lt/emocijos/

                               https://klausiu.lt/nerimas/

                               https://klausiu.lt/laimes-hormonas/

                             https://klausiu.lt/stiprinkite-santykius-su-empatija-gilinkite-rysius/