2. Kompiuterio naudojimas

1. Kompiuterio naudojimas

1.1. Kompiuterio istorija

Kompiuteris – XX amžiaus vidurio kūrinys. Be abejo, jis turėjo savo pirmtakų, „senelių ir prosenelių“ iš ankstesnių amžių, tačiau panašiausias į dabartinius – elektroninis (nemechaninis) – buvo sukurtas tik šio šimtmečio viduryje.

Susimąstykite, kodėl žmogus panoro sukurti kompiuterį, kam jam jo prireikė. Prisiminkite jau pažįstamą kasdieninę techniką: automobilį žmogus sukūrė norėdamas keliauti, t. y. greitai ir nevargindamas kojų patekti iš vienos vietos į kitą; radiją – trokšdamas greitai išgirsti naujienas iš viso pasaulio; televizorių – ne tik išgirsti, bet ir pamatyti tai, kas dedasi už šimtų kilometrų, neiškėlus kojos iš namų. Dauguma sukurtų daiktų praplečia fizines žmogaus galimybes: automobilis, lėktuvas, laivas – judėjimą (žmogaus kojos nepajėgios nukeliauti tiek daug ir taip greitai), radijas – klausą (žmogus negali išgirsti ir priimti visų garsų iš toli) ir pan. Netgi smulkesnė kasdieniniams darbams naudojama technika dažniausiai padeda sparčiau ir lengviau atlikti fizinius darbus (plaktuvas – suplakti grietinėlę, skrudintuvas – paskrudinti duoną ir t. t.)

Taigi nejučiom gali kilti klausimas: o kaip su žmogaus intelektinėmis, proto galimybėmis? Kokia technika gali jas praplėsti? Nuo seniausių laikų žmogui rūpėjo palengvinti matematinius skaičiavimus. Todėl nenuostabu, kad šioje srityje išrasta daugiausia įvairių priemonių (aritmometras, skaičiuotuvas ir pan.). Skaičiavimams paspartinti ir buvo sukurtas kompiuteris. 

Praktinė užduotis. Patyrinėkite kompiuterio istoriją

Meskite iššūkį sau ar draugams – patyrinėkite kompiuterio istoriją, skaitydami straipsnius, pavyzdžiui šį, žiūrėdami  video ar naršydami socialiniuose tinkluose. Gal sužinojote kažką naujo? Pasidalinkite savo pastebėjimu mūsų parengtame forume. Jeigu norite ir turite galimybę, pasidalinkite tuo ir savo socialiniame tinkle, pavyzdžiui Facebook.

Video šaltinis iš Kompiuterių evoliucija | Įdomybės gyvai